«Де козаки впали, не зганьбивши слави…»

«Де козаки впали, не зганьбивши слави…»

Учні Годовицької ЗОШ І-ІІІ ст. разом з керівником гуртка військово-патріотичного виховання Мотичкою Б.М. здійснили поїздку до Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», відомого також як «Козацькі Могили», відвідали місце вшанування пам’яті тисяч козаків і селян, учасників національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького.

Школярі з цікавістю слухали розповідь екскурсовода, оглянули оригінальні речі, віднайдені на місці битви козаків з польським військом. Побували у Михайлівській церкві ХVІІ ст., в якій, за переказами, бували козацькі полководці Богдан Хмельницький, Іван Богун. Відвідали і трьохрівневий Георгіївський собор – головний храм чоловічого монастиря, збудований на початку ХХ ст., що є центральною спорудою духовно-меморіального комплексу на Козацьких Могилах. Саме тут знаходиться підземна козацька усипальниця – місце останнього притулку героїв-козаків. Побували і біля величного бронзового монумента на честь героїв Берестецької битви, створеного скульптором А. Кущем.

Екскурсія збагатила учнів знаннями про історико-культурні цінності рідного краю, сприяла усвідомленню тої великої жертви, яку принесли наші предки в ім’я незалежності України, її волі, слави і щасливого майбутнього своїх нащадків.

Кiлькiсть переглядiв: 32

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 29 Серпня 2019

Цей сайт безкоштовний!